Pojeďte s námi za dobrodružstvím!

Španělsko 2009

14. - 28. srpna 2009

 

Expediční deníček (napsala Zuzka Zdařilová)

Expedice začala v pátek 14. srpna v 17:30 mší svatou v Brně na Petrově. Dlouho jsme čekali na příjezd našeho autobusu. Po naložení všech batohů a spousty jídla jsme vycestovali přes Mikulov, Rakousko, Itálii a Francii do Španělska.

První větší zastávka byla v Monaku. Prohlídli jsme si katedrálu a oceánografické muzeum. Byla taky možnost jít se koupat do moře, nebo vyzkoušet kasino.

Jako další jsme navštívili poutní místo Lurdy (ve Francii). Viděli jsme jeskyni, kde bylo roku 1858 zjevení Panny Marie, několik kostelů, podzemní katedrálu a pramen, který před 150 lety vytryskl z jeskyně.

Následoval třídenní přechod NP Ordesa. V krosnách jsme nesli spacáky, stany a jídlo na tři dny. Ještě ve Francii jsme viděli v horách plochu se sněhem, tak jsme se klouzali a koulovali. Pak jsme prošli přes Rolandovu bránu do Španělska. Nejvyšší hora, na kterou jsme vystoupali byla Monte Perdido a měřila 3.355m. Na vrcholu jsme udělali společnou fotku a zazpívali Československou hymnu. Byl s náma jeden kluk ze Slovenska. Když jsme došli po třech dnech k autobusu, mohli jsme si dát v kempu sprchu... celý deníček.